Powołania

Aktualności

 • 40-lecie domu formacyjnego Klaretynów

  24 października 2014 roku podczas Uroczystości naszego Ojca Założyciela Św. Antoniego Marii Klareta, w naszym Seminarium Misyjnym we Wrocławiu przy ulicy Wieniawskiego 38, przeżywaliśmy również 40-stą rocznicę istnienia tego domu formacyjnego. Zgodnie z dekretem ówczesnego Prymasa Polski Jego Eminencji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z dnia 11 grudnia 1973 roku został on erygowany, by służył formacji młodych misjonarzy.

 • 25 lecie parafii i domu zakonnego w Łodzi

  Nasza Wspólnota w Łodzi obchodziła potrójną uroczystość z okazji swojej rocznicy. Obchody rozpoczęły się 28 września, ponieważ wspólnota i parafia została utworzona tego dnia 25 lat wcześniej; tego wieczoru Eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie pierwszy proboszcz parafii – o. Jan Opala CMF. Po Mszy otworzył wystawę ukazującą 25 historii parafii.

 • Rekolekcje dla młodzieży 2014

  Referat Powołań zaprasza na rekolekcje powołaniowe p.t.: "Powołanie - męska decyzja", które odbędą się w terminie 30 czerwca - 04 lipca 2014 r. w domu rekolekcyjnym w miejscowości Wierzchy k. Koluszek Należy jak zawsze zabrać ze sobą Pismo Święte i śpiwór.

 • Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego

  Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego "Rozpocząć na nowo od Chrystusa. Evangelii Gaudium w życiu konsekrowanym", zorganizowane przez Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów (Podyplomowe Studia Teologii Życia Konsekrowanego i Redakcję dwumiesięcznika "Życie Konsekrowane") oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu odbyło się w dniach 1-4 maja w Krzydlinie Małej.

 • Spotkanie Klaretynów w Bracku na Syberii

  W dniach 10 i 11 lutego 2014 r. w Bracku na Syberii miało miejsce spotkanie polskich Klaretynów pracujących na Syberii. Spotkaniu przewodniczył O. Prowincjał Krzysztof Gierat cmf, który odbywał na Syberii kilkudniową wizytę animacyjną. Klaretyni wspólnie przeżyli dzień skupienia, który poprowadził Przełożony Prowincjalny. Przedmiotem rozważań był temat wierności powołaniu i wspólnoty braterskiej.

©2022 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line